Açıklama

Hastane Temizliği Ankara

Hastane Temizliği Ankara SR Temizlik olarak üniversite, kamu, şehir ve özel hastanelerin temizlik hizmetleriyle birlikte, hastanelere temizlik personeli temini konusunda da çalışmaktadır.

Hastane Temizliğinin Önemi

Hastaneler hastaların daha sağlıklı bir ortamda tedavi görmesi için devamlı olarak temiz olması gereken ortamlardır. Bu alanda yapılacak olan temizleme işleminin profesyonel olarak yapılması gerekir. Kullanılan temizlik ürünlerinin antibakteriyal olması bakterilerin ortamdan yok edilmesini sağlar. Bu nedenle hastane temizliği konusunda deneyimli veya yeterli bilgiye sahip olan ekip ile bu işlem daha etkili bir şekilde yapılır.

Temizlik işlemi için bütün alanda etkili sonuçlar alınması, yeterli ekipman ile itinalı bir şekilde uygulanarak sonuç alınabilir. Farklı alanlarda kullanılan ekipmanlar devamlı olarak temizlenerek bu şekilde aynı ekipmanlar ile temizleme işlemine devam edilmeden sonuç alınır.

Hastane temizliğinde yapılacak olan işlemler için hijyenik sonuçlar alınmasına dayalı olarak işlemler dikkatli bir şekilde yapılır. Hastaların sağlığı açısından devamlı olarak alanların temizlenmesi gerekir. Bu nedenle yapılacak temizlik işlemi sırası ile yapılarak farklı alanlardaki kir, toz ve bakteriler diğer alanlara götürülmeden dezenfekte edilerek temizleme işlemine devam edilmelidir. Hastanenin boyutuna göre farklı sürelerde yapılacak olan temizleme işlemi sayesinde daha temiz ve hijyenik şekilde hastaneler temizlenir. Yeterli sayıda ekip ile yapılacak en olan temizleme işlemi daha kısa süre içinde tamamlanır. Temizlik ekibi bu şekilde devamlı olarak aynı alanda yapacağı temizleme işlemi ile hastanenin temiz kalması sağlanır.

Yapılacak olan temizlik işlemi sırası ile yapılır ve bu şekilde hastanenin her alanı daha detaylı bir şekilde temizlenerek bu sayede hastanede barınan bakteri ve mikropların ortamdan uzaklaştırılması sağlanır. Her alanında dip köşe tam anlamı ile yapılacak olan temizleme işlemi sayesinde daha hijyenik ve tam anlamı ile temizleme işlemi yapılabilir. Hastane de tuvalet, yatakhane, muayene odaları, kontrol odaları ya da ameliyathane gibi kullanılan her alanda etkili şekilde temizleme işlemi yapılır. Her aşama sırası ile yapılarak bu şekilde farklı alanlarda bulunan kirlerin diğer alana bulaşması engellenmiş olunur.

Hastane Temizliği Yapan Personelimiz;

Hastane temizliği gerçekleştirilirken personellerimiz her zaman iş kıyafetleri ile işlerini gerçekleştirirler. Hastane koşullarına uygun olarak eldiven, iş kıyafeti, maske, bone takılarak her zaman hijyenik ekipmanlar kullanılır. Hastanelerde bulunan kimyevi atıkların önemi de göz önünde bulunarak temizlik işlemleri gerçekleştirilir.

Topluma açık olan hastanelerde temizliğin sağlanması periyodik temizlik çalışmaları ile sağlanmaktadır. Aynı zamanda hastane yönetimi temizlik işlemlerinin ne kadar önemli olduğunu bildiği için her zaman profesyonel hizmet almalıdırlar. Bu nedenle firmamızı tercih edebilirsiniz. Konusunda uzman olan personellerimiz hastanelerin nasıl temizlenmesi gerektiğini ve nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda gerekli eğitimlere sahip kişilerden oluştuğu için alınan hizmetten müşterilerimiz her zaman memnun kalmaktadır. Sizlerde firmamızı tercih ederek hastanenizin her zaman temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.

Tedavi ve şifa için her insanların sürekli gittiği alanlar olmakla birlikte aynı zamanda bakteri ve mikropların da sıklıkla bulunduğu alanlar arasında olan hastanelerdir. Sağlıklı ve temiz bir ortam için dikkat edilmesi gereken alanların en başında olan hastanelerin temizliğinin de aynı titizlikle yapılması gerekir. Hastane temizliği hizmeti sunan firmamız da tüm bu hususların farkında ve bilincindedir. Hem hasta personelleri hem hastalar hem de hasta yakınları muhtemel salgın ve zararlı mikroplardan korunabilmesi için üstün etki sağlayan malzemelerimizi kullanmaktayız.

Bununla birlikte bakterilere maruz kalmayacağınız şekilde hastane hijyenini sağlamaktayız. İşinde uzman ve eğitimli ekibimizle sizlere bu hizmetimizi sunmaktan ayrıca övünç duyuyoruz. Firma olarak hastane temizliği hizmetini sunarken daima disiplinli iş anlayışı, çalışma hırsı ve üstün kaliteyi ön planda tutuyoruz. Kesinlikle hata ve ihmal kabul etmeyen iş anlayışımızla sizlere kusursuz hizmet sunma çabasındayız. Salgın ve hastalık hususunda oldukça fazla risk taşıyan böyle alanlarının her noktasını detaylıca temizlemekteyiz.

Ekibimizde ayrı ayrı ilgilenmekte ve gereken tüm teknolojik makineleri de kullanmaktayız. Ayrıca kullandığımız kaliteli temizlik kimyasalları ile her ortam için çeşitli temizlik çözümleri geliştirmekteyiz. Üstün temizlik ve dezenfektasyonu sağladığımız alanları da sizlere mükemmel şekilde sunmaktayız. Bina içi, poliklinik, laboratuvar, klinik, tuvalet ve ameliyathane gibi tüm bölümleri genel özelliklerine ve hassasiyetlerine göre özenli bir şekilde temizlemekteyiz.

Tertipli bir şekilde temizlik yaparak her türlü zorluğa göğüs gerebilecek kapasiteye ve yeterliliğe de sahip olmaktayız. Firmamızın personel kadrosunda bulunan çalışanlarımızı da özenle seçerek sunduğu performansı değerlendirmekteyiz. Kullanılan malzemelerimizin tamamını insan ve çevre sağlığına herhangi bir zararı olmayan, birinci sınıf, modern yöntemlerle kalitesini ve farkını ortaya koyan markalardan tercih etmekteyiz.

Hastane Temizliği konusunda ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, Referanslarımızı sorgulayabilirsiniz.

Go to Top