Açıklama

Eşyalı Ev Temizliği Ankara

Eşyalı Ev Temizliği Ankara SR Temizlik olarak Eşyalarımız; tamamiyle konforumuz ve yaşam biçimimizi daha iyiye adapte için yapılan tasarımlar… Evimizde, misafirlikte, iş yerlerimizde, cafelerde ve pek çok yerde işlevliği ve görselliği bakımından bulundurulması zaruri olan eşyalarımıza ne kadar özen gösteriyoruz? Temizliğine dikkat ediyor muyuz?

Eşyalı ev temizliği hayatımız boyunca önemli rol oynar. Oturduğumuz koltuklar, çekyatlar, sandalyeler, ayak bastığımız halılarımıza kadar tüm eşyalar temizlikte dikkat edilmesi gereken eşyalardır. Halılarımız, koltuklarımız gözle görülemeyen pek çok mikroorganizmalar içermektedir. Peki, bu mikroorganizmaları nasıl eşyalarımızdan uzaklaştırırız? Mutfak dolapları, buzdolapları, çamaşır-bulaşık makineleri, fırın ve aygazlar dahil eşyalarımızın temizliğine özen gösterelim. Kimyasal maddeler ile kirli ve pis olan eşyalarımızı arındırmış oluruz. Beyaz eşyaları parlatmak için doğal yollardan bir tanesi de elma sirkesidir. Ev hanımlarının geneli bu yolu denerler. Hazırlayacakları suyun içerisine elma sirkesi damlatırlar. Böylece beyaz eşyalarımız parlamış olmaktadır. Bir diğer yöntem ise karbonattır. Kimyasal maddelere alerjileri olan kişiler bu yöntemleri kullanabilir. Bulaşıklarınız tam yıkanmıyor, bulanık mı kalıyor? İşte bahsettiğimiz yöntemler ile bulaşıklarınız, beyaz eşyalarınız parlak ve lekesiz bir şekilde kullanıma hazır olur. Bulaşıklarını elde yıkayan hanım efendiler ise süngerlerine biraz karbonat ekleyebilirler daha kolaylıkla ve parlaklıkla bulaşık yıkamış olurlar.

Eşyalı Daire Temizliği:

Çekyat, koltuk gibi eşyalarımızı yumuşak uçlu, kaliteli elektrik süpürgeleri yardımı ile temizleyebiliriz. Çek yatlarımızın,koltuklarımızın hemen kirlenmesini istemiyorsak avm’lerde bulunan çekyat örtülerinden alabiliriz. Bu şekilde hem koltuklarımız, çekyatlarımız daha çabuk kirlenmemiş olur. Sandalyelerimizde aynı şekilde onlara da uygun kendi zevkinize kalmış minderler alabilirsiniz. Çabuk kirlenmez şık bir görünüm kazandırır. Halılarımızın temizliğini iki şekilde yapabiliriz. Silerek ve yıkayarak. Silerek yıkamada bir leğen yardımı ile içine ılık su, sabun ve şampuan ekleyerek silinir. Silindikten sonra kurumaya bırakılır. Yıkayarak temizlemede halılarımızın büyüklüğüne göre sabunlu veya şampuanlı su hazırlanır. Orta veya sert şekilde ovalanarak yıkanır. Bu yıkamayı halı fırçaları ile de yapabiliriz. Böylece ev eşyalarımız temizlenmiş olur. Çabuk kirlenen eşyaların yenilenmesi de gerekebilir. Bu çekyat, koltuk, sandalye ve halı örtüleri sayesinde eşyalarımız kirlenmez, hem tasarruflu bütçemiz hem de temiz eşyalarımız olur. Kirden uzak bir yaşantıya devam ederiz. Ev temizlik işinde bu ayrıntılar ana hatları oluşturur.

Günlük ev temizliği; her gün yapılması gereken süreklilik arzeden temizlik türüdür.

Go to Top